Obchodní a dodací podmínky

ZÁKLADNÍ INFORMACE:

V současné době fungujeme jako internetový antikvariát. Objednávky zpracováváme max. do 72 hodin, s platbou vyčkejte, prosím, na potvrzující email, že knihy (případně mince, bankovky, pohlednice, atd.)  jsme pro Vás opravdu našli. 

Objednané zboží po zaplacení zasíláme Českou poštou. Zásilky posíláme 1x týdně, podle množství zaplacených objednávek. Pokud chcete poslat přes zásilkovnu, uveďte prosím, na jakou konkrétní zásilkovnu máme knihu/ zboží poslat. Děkujeme.

Knihy s převzetím osobně předáváme po zaplacení na adrese Jateční 682/5, Ústí nad Labem, obvykle následující den po platbě. I v těchto případech, prosím, vyčkejte na potvrzení, že Vaše platba je již připsána na náš účet a kniha (knihy, či jiné zboží) se přesunuje na výdejní místo: Antikvus.cz, v Ústí nad Labem, v ulici Jateční 682/5, obchod v přízemí. Tento způsob plateb - platby předem - umožňuje nekomplikovanou dlouhodobou spolupráci. Platby v hotovosti stále umožňujeme.

V případě nespokojenosti lze knihy vrátit v zákonné lhůtě 14 dnů ode dne převzetí a to po telefonické nebo emailové dohodě. K vrácení zboží je možno použít jednoduchý formulář „Vrácení zboží“, peníze Vám po dohodě a vrácení knihy pošleme zpět na Váš účet. Vracíme platbu pouze za knihy, nikoli za poštovné. Při osobním odběru budou případné reklamace vyřízeny na výdejním místě. Knihy budou pro osobní odběry připraveny pět pracovních dní, v případě, že budete potřebovat delší čas k vyzvednutí knihy, napište nám email.

Jakékoli dotazy či připomínky rádi vyřídíme telefonicky nebo emailem.

CO SE STANE PO ODESLÁNÍ VAŠÍ OBJEDNÁVKY:

- Přijde Vám email potvrzující, že Vaše objednávka byla doručena do našeho antikvariátu

- Do 72 hodin Vám napíšeme, že jsme Vaši knihu našli, pošleme platební údaje či další potřebné informace

- Po zaplacení posíláme doporučeně Českou poštou.

- Pokud Vám z nějakého důvodu nejde kniha objednat přes webové stránky, napište nám.

PLATBY:

Platební údaje zasíláme po vyhledání objednaných titulů. Ceny knih jsou uvedeny v českých korunách, nejsme plátci DPH. Prodej se řídí občanským zákoníkem v platném znění. 

ČÍSLO ÚČTU (Fio banka): 2100241353/2010

VARIABILNÍ SYMBOL = ČÍSLO OBJEDNÁVKY

Platební údaje Vám vždy přijdou v emailu, potvrzujícím, že knihu máme pro Vás již připravenou.

KNIHY:

Všechny knihy jsou antikvární, tedy nejsou nové, jsou čtené a proto jejich stav nemůže být perfektní. Ceny knih zohledňují jejich stáří a stav. Snažíme se na web umisťovat zboží minimálně poškozené, v co nejméně problematickém stavu. Tomu odpovídá popis stavu zboží, který uvádí všechna zjevná opotřebení a který doplňují autentické fotografie.

MOŽNOSTI DODÁNÍ:

Zásilky posíláme doporučeně prostřednictvím České pošty. Celková cena objednávky je součet ceny knihy, balného a poštovného. Způsob a cenu poštovného stanovujeme podle rozměru zásilky v nejlevnější možné variantě ceníku České pošty. Výše ceny knihy a poštovného je v potvrzovacím emailu s platebními údaji oddělena. Není možné využít poslání na dobírku.

Od Vás potřebujeme přesnou adresu místa dodání, jméno, telefonní kontakt a email. Tyto osobní údaje budou použity pouze jako informace pro dopravce za účelem doručení zásilky.

Poštovné (včetně balného) - Česká pošta:

- při platbě předem na účet: 99,-Kč

Poštovné na Slovensko činí obvykle cca 350,- Kč prostřednictvím České pošty. Zásilkám do zahraničí, včetně Slovenska se poštovné stanovuje vždy jednotlivě podle skutečné velikosti zásilky.

OSOBNÍ ODBĚR:

Objednávky s osobním převzetím vítáme a zpravidla vyřizujeme jedenkrát týdně, i v těchto případech, prosím, vyčkejte na potvrzení, že Vaše platba je již připsána na náš účet a kniha se přesunuje na výdejní místo.

Knihy je možné vyzvednout osobně v Ústí nad Labem, Jateční 5. Informaci o tom, že jsou Vaše knihy již připraveny k vyzvednutí Vám pošleme emailem. Při osobním odběru budou případné reklamace vyřízeny na výdejním místě prostřednictvím formuláře "Vrácení zboží". Pokud by k takové situaci došlo, peníze Vám vrátíme v co nejkratší době na Váš bankovní účet. Vrácení peněz v hotovosti nebude v současné době možné. Knihy budou pro osobní odběry připraveny pět pracovních dní, v případě, že budete potřebovat delší čas k vyzvednutí knihy, napište nám email.

Knihy z našeho antikvariátu je možné vyzvednout osobně v kamenném antikvariátu/ sběratelství na této adrese:

Jateční 682/5, Ústí nad Labem

               Otevírací doba prodejny:

                 pouze po předchozí telefonické nebo emailové domluvě.

               Nejlépe: pondělky, středy, pátky.

ŘEŠENÍ MOŽNÝCH POTÍŽÍ:

Prodej se řídí občanským zákoníkem v platném znění. Ten obsahuje i Právo odstoupit od smlouvy a Postup při nepřevzetí dobírky.

V případě nespokojenosti máte právo knihy vrátit v zákonné lhůtě 14 dnů ode dne převzetí, vždy po telefonické nebo emailové dohodě. K vrácení zboží je možno použít jednoduchý formulář „Vrácení zboží“, který Vám zašleme nebo postačí vzájemná písemná (email) dohoda. Peníze Vám po vrácení knihy pošleme zpět na Váš účet. Vracíme platbu pouze za knihy, nikoli za poštovné. Při osobním odběru budou případné reklamace stejným způsobem vyřízeny přímo na výdejním místě, v tomto případě vždy s formulářem "Vrácení zboží".

Při zasílání knih Českou poštou: Pokud knihy nevyzvednete včas a ty se nám z tohoto důvodu vrátí zpět, budeme potřebovat uhradit škody v hodnotě nákladů poštovného a balného. Pokud budete chtít knihy znovu poslat, bude potřeba uhradit náklady s tím spojené a to platbou před dalším zasláním.

Ke konci úložní doby zásilky lze dobu uložení na Vaší poště prodloužit až o 3 týdny, standardní úložní doba je 14 dní.